در ایران، کمیته هماهنگی هفته فضا در ایران زیر نظر مجمع هفته جهانی فضا در سازمان ملل (WSWA) با همکاری تیم ترویج علم ساروس به عنوان پایگاه هماهنگی و حمایت رسانه‌ای مجله دانشمند، مجله دانستنیها، خبرگزاری سیناپرس و انجمن نجوم ایران به برگزاری و هماهنگی هر چه بهتر رویدادها این هفته در ایران می‌پردازد. این تیم هر ساله با هدف پوشش کامل برنامه‌ها و یکسان‌سازی رویدادها با توجه به شعار سال، بسته‌های آموزشی برای ارائه مطلب و همچنین تامین محتوای برنامه‌ها فعالیت می‌کند.

اولین جشن هفته جهانی فضا که از سوی سازمان ملل متحد اعلام شد، در سال 2000 برگزار شد. مجمع هفته جهانی فضا از سوی یک تیم اختصاصی متشکل از مدیران و داوطلبان هدایت می‌شود که به نوبه خود وظیفه هماهنگ کردن شبکه‌ای بزرگ از داوطلبان در سرتاسر دنیا را بر عهده دارند. این انجمن همچنین یک ناظر ثابت در کمیته استفاده صلح آمیز از فضای ماورای جو دارد و هر سال گزارش رویدادهای برگزار شده در هفته جهانی فضا را به این کمیته ارائه می‌کند. هیات رئیسه انجمن هفته جهانی فضا هر سال یک موضوع را برای تاکید بر یکی از جنبه‌های جالب‌توجه و مهم فضایی انتخاب می‌کند و موضوع انتخاب شده به برگزارکنندگان در زمینه انتخاب نوع و زمینه رویدادهایشان کمک کرده و آنها از این موضوع در تبلیغات و برنامه‌های خود استفاده می‌کنند.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/wspaceweek/public_html/wp-includes/functions.php on line 4673